Hollanda'da en iyi Türk yemeği yapan yerler

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki Hollanda’da iyi yemek yapan yer bulmak biraz zor. Özellikle Türk yemekleri konusunda bildiğimiz kaliteli yerleri paylaşırsak faydalı olur diye düşünüyorum.
Benim tavsiyelerim:

Atilla Döner - Amsterdam West: El yapımı et döner yapan nadir yerlerden. Lezzeti Türkiye ile karşılaştırilabilir düzeyde. Ne zaman yolum düşse oturup yerim. Ayrıca çorbalar da lezzetlidir.

Kadayıfzade - Amsterdam West: Hasır kadayıfı gerçekten başarılı, tavsiye ederim.

Herkese afiyet olsun :blush:

1 Beğeni

Bi tane pideci vardi westte neydi adi hatirlayan var mi?
Bi de Oost ta Nefis Etli Ekmek var :drooling_face:

1 Beğeni

@Umit_M tesekkurler tavsiyelerin icin. Benim gibi Amsterdama gittiğinde ac kalanlar icin eminim çok faydalı olur. Ilk yolum düştüğünde tavsiyelerini denemek istiyorum.

Ben, Leidenda hic bir yer tavsiye edemiyorum. Turk yemeği yapan bir yer yok sanırım. Donerciler var, onlardan da tavsiye edebileceğim yok.

Den Haag’ta da büyük restaurantlardan Turkiye standartında olan yok. Merkezde, Bijenkorf civarında Tandir Ocakbaşı diye ufak bir yer var. Onlar doneri kendileri takiyorlar. Diğer donecilere kıyasla oldukça iyi. Lahmacunları da güzeldi.

Merkeze çok yakin degil ama Mega Grill Fastfood (Loosduinseweg 661) adında bir yer var. Izgaralari vs fena degildi.

Herkese afiyet olsun :slight_smile:

Ben Divan restauranti seviyorum. :slight_smile: