Hollanda'da araba almak

Bugün whatsapp gruplarından birinde aşağıdaki soruyu gördüm. Tecrübe ettiğim için de yanıtlamak istedim.

Merhabalar araba satın alımı için benden soyle iki belge istediler ama anlamadim araç grubuna sordum dönüş olmadı sansımı burada denemek istedim acaba bilgisi olan var mi?

Yanıt: Hollanda’da araba aldığınızda satıcıyla birlikte bu işi yapan kırtasiyelerden birine gidip arabayı üstünüze alırsınız. Satıcı da bir kod olur ve bu kod satıcıdan satış sırasında istenir. Alıcı tarafın sadece kimliğini götürmesi yeterlidir. Alıcı tarafa bir kağıt verilir, bunu saklamanızı öneririm. Ayrıca daha sonra alıcıya posta yoluyla kendi kodu verilir ve bu kodun saklanması önemlidir zira satış yapmak istediğinizdeö bu kod gerekli olacaktır.

2 Beğeni

Araba satış operasyonu Turkiyeye göre cok kolay. Noter bn resmi bir araciya ihtiyaç da yok. Alan aldim satan sattim dedi mi bu is tamam. Hatta galeri veya bayiden alirsaniz kortasiyeye gotmrye de gerek yok, satici digid uzerinden devri yapiyor.

Bu arada araba almak isteyen varsa buyrunuz linkim, bagaji küçük geliyor 4 kisilik aileye:)

I found this offer on AutoScout24.

Mileage: 70.050 km
First registration: 07/2016

1 Beğeni