Amsterdam iş imkanları hakkında

Merhabalar elektrik elektronik mühendisiyim ve hızlı tren hattı elektrifikasyonu projelendirme üzerine çalışıyorum. İnternetten kabaca baktığım kadarıyla orda tren yolları yapım şirketleri epey farklılık gösteriyor. Sektörümü değiştirmeden iş bulmak öncelikli tercihim ordaki iş imkanları hakkında bilgisi olan var mı? Ya da mühendis olarak çalışan arkadaşlar çalışma şartları hakkında beni biraz aydınlatabilir mi? Çünkü kafamda deli sorular :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar @Nur_Ovayurt,

Sizin sektörünüzde degilim ancak bildiklerimi paylaşayım;

Burada highly skilled migrant denilen bir şema var. Başvurdunuz firma size sponsor olmayı kabul ederse sizi bu sekilde Hollanda’ya getirebiliyor. Bu sekilde calışma ve oturma izniniz oluyor. 30 yas altı ve 30 yas ustu kisiler icin firmanın vermesi gereken minimum maaş var. En doğru/güncel bilgiyi asagidaki siteden bulabilirsiniz.

Kimi zaman Turk vatandaşları lehine özel durumlar olabiliyor. Onları da verdigim siteden okuyabilirsiniz.

Demiryolları ile alakalı olarak, buradaki demiryolları isletmesi hukument tarafından özelleştirilmiş durumda. NS adında bir firma isletiyor. Bu firma hem operasyondan hem de altyapıdan sorumlu. Wikipedia da iştirakları ile alakalı bilgi bulabilirsiniz.

Özel firma oldugundan fazlaca kar odaklı. Pandemi doneminde yolculuklar azaldigindan ciddi miktarda personel cikarttilar. Sonrasında geri dönüş olunca kalan personelle hizmet kalitesi oldukça düştü. Bu sebeple tekrar alim yapılıyor olabilir. Arastirmanizi tavsiye ederim.

Bol sanslar!

Merhaba, kurumsal bir sirketin ilanina basvurmak istiyorum. Referans ile islerin daha hizli ilerledigini duyuyorum. Bu konuda uyeler arasinda referans olmak isteyen olur mu ?

@Corona_Pandemi hangi sektor acaba?